Co robimy

Akademia Odnalezionych Nadziei

Projekt wspiera edukację osób chorych i niepełnosprawnych w trudnej sytuacji materialnej (stypendia, zakup komputerów, innych pomocy naukowych, opłaty czesnego w szkołach i na wyższych uczelniach).

Fundacja objęła nim uczniów oraz studentów, którzy pragną odważnie sięgać po swoje marzenia. I robią to mimo przeciwności. Udowadniają, że osoba chora albo niepełnosprawna może się w pełni realizować. Przykładem jest poruszający się na wózku, cierpiący na artrogrypozę wielopostaciową, Krzysztof Szymaszek – dwukrotny zwycięzca Festiwalu Zaczarowanej Piosenki (kat. dziecięca – 2006 r., kat. dorosłych – 2011 r.). 24-latek jest studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z kolei wspierana stypendialnie 22-letnia Milena Wiśniewska była pierwszą niewidomą osobą, którą przyjęto na Akademię Muzyczną w Gdańsku. Wiele jest takich osób jak oni, którym – dzięki darczyńcom – pomagamy w zdobywaniu wiedzy.

Trwanie projektu uzależnione jest od posiadanych przez fundację środków. Dla każdego stypendysty potrzebujemy 9 tysięcy złotych.

Co roku, w ramach Akademii Odnalezionych Nadziei, organizujemy konkurs „Indeks marzeń”. Jego laureaci, osiągający w nauce wyniki ponadprzeciętne, otrzymują stypendia, dzięki którym mogą realizować pasje na wyższych uczelniach.

– Marzyć trzeba odważnie, tak jak marzą dzieci – pisze do uczestników konkursu Anna Dymna. – Proszę Was, zgłoście się do naszego konkursu. Obudźcie w sobie nadzieję! Nie rezygnujcie z ambicji i marzeń. Patrzę z radością i pełnym podziwem na Was, na Wasze zmagania, na siły, które potraficie w sobie odnajdywać i uruchamiać. Dla mnie jesteście prawdziwymi bohaterami, wzorami, mistrzami. Swoją postawą dajecie siły nam, często rozleniwionym, narzekającym, ponurym, którzy nazywają się ponoć pełnosprawnymi. Uczę się od Was najważniejszych rzeczy!

Uczestnicy AON 

Create a Mobile Website
View Site in Mobile | Classic
Share by: